UJUMINE
treener: Kristiina Arusoo
Vaata tunniplaanist millal toimub ujumine.

Ujumistunni eesmärgid on arendada lapse eakohaseid oskusi.  Lasteaia ujumistundides keskendume ennekõike veega sõbraks saamisele ning vastavalt vanusele ja järkjärgulisele arengule nelja põhioskuse - sukeldumine, hõljumine, libisemine ja vees edasiliikumine - omandamisele.

Ühtlasi on vesi tervisele kasulik, kuna lõdvestab lihaspingeid ning karastab ja tugevdab immuunsust.

Ujumistunnid toimuvad Viimsi Spas. Lapsed viiakse lasteaiast ujulasse ning lapsevanem tuleb peale tundi lapsele spasse järgi.   

TREENER KRISTIINA ARUSOO

Sündinud 1979, ujumisega tegelenud alates 4. eluaastast.

Noorteklassis saavutanud Eesti MV-tel parimana individuaalselt teise koha ja teateujumises esikoha.

2002. a. lõpetasin Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise erialal ning olen töötanud erinevates arhitektuuribüroodes arhitektina. 2016. aastast PLOP OÜ arhitekt ja osanik.

Alates 2005.a. osalen aktiivselt ujumise mastersite (seenioride vanuseklassid alates 25 eluaastast), avaveeujumise ja taliujumise võistlustel. Avaveeujumise 10 km distantsi Eesti MV-tel olen saavutanud 2014. a. kolmanda koha ja 2017.a. teise koha. Taliujumise parimateks saavutusteks on maailmameistrivõistlustel 2012.a. 30-39 vanuseklassis hõbemedal ja 2014.a teatevõistkonnaga pronksmedal.

Lisaks võistlemisele osalen ka aktiivselt avavee- ja masters-ujumise võistluste korraldamises. Kuulun Meisterujumise U-Klubi ja Eesti Spordiveteranide ja Seeniorspordi Liidu juhatusse ning Eesti Ujumisliidul aitan organiseerida avavee ja mastersitega seotud tegevusi.

2014/15 õppeaastast annan ujumistunde Põnnipesa lasteaias. Olen läbinud Eesti Ujumisliidu algõpetuse metoodika koolituse "Õpime ujuma" ning täiendkoolitused "Ujumisviiside tehnikate õpetamine", "Milliseid tegemisi ja kogemusi teistest riikidest saame kasutada ujumisõpetuse edendamises?" ja "Eelkooliealiste laste ujumisõpe koos mängulise harjutusvaraga."