KUNSTITUBA
õp. Eve Hintsov
Vaata tunniplaanist millal toimub Kunstituba.


Kunstitoas
Põnnipesa Huvikooli kunstitoas saab õppida nahakunsti. Nahast valmistatakse väga põnevaid, väga erinevaid esemeid. Räägime nahakunstiajaloost, naha- ja köitekunsti suurkujust Eduard Taskast, kes on aluse pannud Eesti traditsionaalsele nahkehistööle. Meie hakkame tasapisi pihta materjalide tundmaõppimisest- erinevad liimid ja nahad, papid ja paberid, värvid ja nahatööriistad. Omandame eakohased töövõtted. Kõik tegutsemiseks vajalikud materjalid ja tööriistad on kunstitoas olemas.

ÕP. EVE HINTSOV

2017 a. tähistab Eesti Nahakunstnike Liit 100 aasta möödumist hetkest, mil hakati Eestis nahkehistööd süstemaatiliselt õpetama. Sel sügisel alustab Viimsis, Põnnipesa Huvikoolis , Kaluri teel, tegevust nahakunstiring. Nahakunst 100 puhul toome Konguta Koolist siia valiku Eduard Taska ateljee mustrirulle, et lapsed saaksid neid oma käega katsuda ja nahale trükkimist katsetada.

Oleme perega elanud Viimsis kaksteist aastat.
Kõik need aastad olen pere ja kolme lapse kõrvalt juhendanud nahakunstiprojekti Tartumaal Konguta Koolis. Seal asub suurepärane kultuurilooklass Eduard Taska nahaateljee seadmetega. Igakuiselt sõidan Viimsist Kongutasse ja juhendan seal naharingi. Korraldame töötubasid, laagreid, tutvustame Taska pärandit külalistele.
Olen ise Kongutast pärit, sellest see kaugtöö.
Eesti naha- ja köitekunsti suurkuju Eduard Taska sünnikodu on samuti Kongutal.
2000-2004 õppisin nahakunsti Eesti Kunstiakadeemias.
Tegutsen aktiivse nahakunstnikuna. Töötan kunstnikuna ja müün oma tooteid Tallinnas Katariina gildi nahakunstistuudios alates 2005 a. aastast. Olen end täiendanud Saksamaal Stuttgardis Frölichi köitekojas.
Facebook: Eve Hintsov Nahadisain.
Facebook: E.Taska kultuurilooklass