JÄNKU-JUSSI NUTILABOR
õp. Alar Aja
Vaata tunniplaanist millal toimub Jänku-Jussi Nutilabor.


Jänku-Jussi NutiLabori eesmärgiks on äratada huvi robootika vastu. Lapsed saavad huviringis teadmisi ja praktilisi kogemusi robootikast.
2012. aastal algatatud NutiLaborite projekti eesmärgiks on arendada noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis.
Projekti veab Vaata Maailma SA ja suursponsorid on EMT/Elioni, Microsofti, Swedbank, SEB. NutiLabori projekti tutvustuse ja teised toetajad leiate NutiLabori kodulehelt.

ÕPETAJA ALAR AJA

Olen Alar Aja. Sündinud 1989 aastal Rakveres. Olen tegelenud lapsepõlvest peale võitluskunstidega, sealjuures Taekwondoga 14 aastat. Kõrgeimaks saavutuseks on siiani Balti Cupi teine ja Eesti meistrivõistluste raskekaalu teine koht.

Alates 2015 aastast töötan Randvere koolis õpetajana, lisaks annan Taekwondo trenne ja rahvatantsu lastele. Peale selle juhendan ka robootika ringe, Taekwondod ja tantsurühmasid lasteaedades.

Robootikaga olen tegelenud kolm aastat. Eelmise aasta suurimaks elamuseks lastele oli osalemine Euroopa suurimal robotivõistlusel „Robotex”

Lisaks spordile tegelen ise aktiivselt rahvatantsuga. Olen aastaid tantsinud rahvatantsuselts „Pääsuke” segarühmas.  

Minu suurimaks eesmärgiks on see, et lapsed sooviksid käia erinevates ringides, et nende silmad säraksid ja et nendes tekiks huvi erinevate valdkondade vastu. Samas pean ka väga oluliseks koostöö, liikumisoskuse ja teineteisega arvestamise oskust.