Põnnipesas õpiti sushit valmistama

04. veebruari õhtul kogunesid Ranna- ja Merepõnni rühma lapsed, vanemad ja rühma töötajad, et osaleda üheskoos sushi valmistamise õpitoas. Õpitoa läbiviijateks olid lasteaia enda kasvandike Milo ja Vigo vanemad, kellest üks on pärit Aasiast.

Selleks, et lapsel oleks lasteaias hea käia, peab Põnnipesa lasteaed väga oluliseks lasteaia ja kodu vahelist koostööd. Üheks võimalikuks lasteaia ja kodu koostöövormiks on Põnnipesa lasteaial kujunenud erinevate teemaõhtute ja õpitubade korraldamine koos lapsevanematega.

„ Lapsed ootavad alati suure elevusega meie rühma teemaõhtuid,“ räägib õpetaja Lea Kalm. Ta lisas, et lapsed ise annavad väga suure panuse õhtu õnnestumisele. Nad aitavad planeerimisel suuresti kaasa. Tihti on lastel endal häid ettepanekuid, kuidas üritust paremini läbi viia. „ See on uskumatu, kui palju ootusärevust tekitab lapsele isa või ema saabumine lasteaia rühmaüritusele,“ lisab õpetaja Lea.

Veebruarikuus leidis aset Mere- ja Rannapõnni rühmade lastevanemate sushi valmistamise õpituba.  „Meie rühmas käivad Milo ja Vigo,“ räägib kuueaastane Lennart ja jätkab: „Nende issi on Hiinast. Meie kutsusime Milo ja Vigo vanemad Põnnipessa, et nad õpetaksid meie vanemaid sushit tegema. Peale toredat sushi õhtut teavad ka minu ema ja isa, kuidas head sööki valmistada.“

Lisaks toimunud sushi õpitoale, on Põnnipesa rühmades olnud viimastel aastatel tähtsal kohal erinevad teemaõhtud ja töötoad. Detsembris toimus koos vanematega mitmes Põnnipesa rühmas jõulukaunistuste meisterdamine. Varasemalt on toimunud veel  siidisalli töötuba, erinevad kunsti töötoad, joogatund koos lastevanematega ja muidugi mitmesugustel teemadel kokkamise õhtud. Lasteaias jätkub pereüritusi aastaringselt, ikka kodu ja lasteaia parema koostöö nimel.

 

Põnnipesa lasteaed