VÕIMLEMISTUND PÕNNILE JA EMALE                                                                  

Vanusele: 2 kuud ja vanemad
 Tunni toimumise aega: vt. tunniplaanist                                                 

õp. Kristina Raja

Uuringud näitavad, et emad, kes peale lapse sündi regulaarselt treenivad, on:

  • Rohkem iseendaga rahul
  • Energilisemad
  • Paremas vormis

Kindlat teadmist veel ei ole, kas regulaarne trenn aitab rasedusjärgse depressiooni sümptomeid vähendada, aga üks väike uurimus näitas, et regulaarse treeninggrupiga liitumine aitas uutel emadel pärast lapse sündi ennast paremini tunda.

Lapsega võimlemine - see on eelkõige lapse ja vanema läheduse saavutamine liikumise ja suhtlemise teel. Varajane  harjutused mõjuvad soodsalt lapse füüsilisele arengule. Laps on ka hästi kontakteeruv teiste inimestega, naudib suhtlemist, on rahulikum ja rõõmsam, vaimselt arenenum ja tervem.  

Lapsevanem õpib juhendaja abil toetama oma lapse eakohast arengut ja stimuleerima teda uutes oskuste omandamiseks.

ÕPETAJA KRISTINA RAJA

Tänaseks on Kristina võimlemisega ja tantsuga tegelenud ja seda ala armastanud 22 aastat, ning võitnud selle aja jooksul kahekordse juunioride maailmameistri kulla modern-jazzi kategoorias.

Võimlemine, tantsimine, õpetamine ja kõik, mis selle alaga kaasneb on kujunenud elustiiliks, ilma milleta tundub võimatu eksisteerida. Tantsu ja selle juhtimist õppis Kristina Tallinna Ülikoolis, kus omandas  koreograafia alase kõrghariduse. Lisaks on tantsu- ja liikumisõpetaja osalenud mitmetel täiendkoolitustel nii Eestis kui välismaal. Hetkel on Kristina Raja tegev tantsuõpetaja, tantsija , koreograaf ning Tantsuklubi Koit eestvedaja.